Bielsko-Biała

Do najbliższego szlaku jeden krok! Mieszkaj i pracuj w Bielsku-Białej i wędruj po górach bez ograniczeń!

Bielsko-Biała
Miasto w górach

Bielsko-Biała w niczym nie ustępuje wielkim aglomeracjom miejskim, za to w przeciwieństwie do nich zachwyca pięknymi krajobrazami. Położone u podnóża gór Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, stanowi świetną bazę wypadową dla miłośników turystyki górskiej.

Miasto ma niespełna 170 tysięcy mieszkańców, nie jest więc wielką metropolią. Daje jednak duże możliwości, zwłaszcza dla młodych ludzi z wykształceniem technicznym. Prym wiedzie tutaj przemysł motoryzacyjny, a także branża IT, które oferują wiele miejsc pracy dla młodych inżynierów i informatyków.

W Bielsku-Białej swoje zakłady produkcyjne mają koncerny międzynarodowe takie jak na przykład: Stellantis, Eaton Automotive Systems, Hutchinson czy TI Automotive. Warto zaznaczyć, że inwestorzy tacy jak: ABB Inudstrial Solutions Bielsko-Biała czy Grupa ZF powołali do życia w Bielsku-Białej centra naukowo-badawcze i centra inżynieryjne, w których zatrudnienie znajdują przede wszystkim młodzi wysoko wykształceni ludzie. O pracę nie musi się martwić żaden mieszkaniec Bielska-Białej, bo bezrobocie jest tu dość niskie, wynosi zaledwie 1,9 %. Wysoka jakość życia mieszkańców uplasowała je w czołówce rankingu Indeks Zdrowych Miast 2023. Natomiast w rankingu Najbogatsze Samorządy w 2022 roku przygotowanym przez dwutygodnik „Wspólnota” Bielsko-Biała zostało sklasyfikowane na bardzo wysokim 8 miejscu w Polsce w kategorii miast na prawach powiatu.

Miasto daje możliwość połączenia ambicji związanych z karierą zawodową i szeroką ofertą rekreacyjną. Wszystko to przy zachowaniu bliskości z naturą. Nie czekaj - aplikuj już dzisiaj.

Więcej o mieście możemy dowiedzieć się na stronie Urzędu Miejskiego.